Kufry i sakwy – przydatne akcesoria motocyklowe do dalekich podróży

Bezpieczne przewożenie rzeczy

Jazda na motocyklu może być jeszcze bardziej komfortowa, jeśli motocyklista wyposaży się w przydatne akcesoria motocyklowe jakimi są kufry i sakwy. Montuje się je na jednośladzie i są niezwykle potrzebne kierowcom, którzy wybierają się w długie trasy. Za sprawą kufrów można bezpiecznie przewozić swoje rzeczy. Kupując te akcesoria motocyklowe warto wziąć pod uwagę, czy podróżuje się w pojedynkę, czy z pasażerem.

Wybrać kufer czy sakwę?

Dokonując wyboru warto uwzględnić fakt, że kufer jest znacznie droższy od sakwy, ale za to bardziej bezpieczny. To akcesoria motocyklowe, które są zamykane na kluczyk, ale niestety podczas przewrócenia się maszyny mogą ulec zniekształceniu. Z kolei sakwy są bardziej podatne na niekorzystne warunki atmosferyczne. Pod wpływem opadów często przemakają, a dodatkowo poszerzają pojazd. Jak widać, każde rozwiązanie posiada swoje wady.

Decyzja uzależniona od potrzeb

Żaden producent nie będzie w stanie odpowiedzieć na pytanie, jakiego kufra czy też sakwy potrzebuje dany motocyklista. Najistotniejsze w tym przypadku jest indywidualne zapotrzebowanie. Akcesoria motocyklowe jakimi są kufry i sakwy wymagają jeszcze zakupu rolki bagażowej, która umożliwi wiele opcji montażu, a także torba na zbiornik, do której można włożyć ciężkie i wartościowe przedmioty. Wówczas każda podróż w dalszą trasę będzie bardziej komfortowa i bezpieczna zarówno dla kierowcy, jak i pasażera motocykla.