Kto produkuje najmniej wadliwe motocykle?

Lista najbardziej niezawodnych jednośladów w 2018 roku

Amerykańska organizacja badań konsumencki Customer Reports niedawno opublikowała listę producentów motocykli, których wadliwość była zgłaszana przez użytkowników najrzadziej. Czołówka rankingu od wielu lat jest niezmienna i nikogo ubiegłoroczne podsumowanie nie zdziwiło. Niespodzianki można znaleźć na dalszych lokatach. W badaniu pod uwagę brano 12 tysięcy motocykli, które podczas pierwszych 4 lat użytkowania ulegały awariom. Na podstawie liczby usterek wyłoniono wiodących producentów, których klienci najrzadziej odwiedzali warsztaty.

Japońska niezawodność

Na pierwszych czterech lokatach podsumowania znalazły się marki pochodzące z Azji. Zestawienie otwierają maszyny Yamahy. Tylko 11% motocyklistów zgłaszało się w przeciągu czterech lat od zakupu do mechaników z usterkami. Części motocyklowe, które w przypadku tego producenta najczęściej odmawiały posłuszeństwa to klocki hamulcowe oraz podzespoły odpowiadające za oświetlenie. Na kolejnych lokatach uplasowały się takie marki jak Suzuki, Honda, które odnotowały współczynnik awarii sięgający 12%. Tuż za podium znalazło się Kawasaki z 15% skalą usterek.

Jednoślady skarbonki

Dalsze miejsca w zestawieniu zajęła marka amerykańskich motocykli Victory z wynikiem 17%. Jednak już na szóstym miejscu Harley Davidson ma znacznie słabszy wynik, bo już sięgający 26%. Kolejne lokaty zajmują europejscy producenci Triumph (29%), Ducati (33%) oraz największe niemiłe zaskoczenie BMW – 40%.